مطالب مرتبط

بازسازی آشپزخانه قدیمی به سبک مدرن

بازسازی آشپزخانه قدیمی به سبک مدرن

بازسازی هر قسمت از خانه می تواند حس فوق العاده ای به ما منتقل کند، مخصوصا اگر بخواهیم آشپرخانه را که قلب اصلی هر خانه است را  بازسازی کنیم.

دکوراسیون آشپرخانه باید هماهنگی لازم را با سایر قسمت های خانه داشته باشد، بنابراین لازم است که دکوراسیونی مدرن و شیک داشته باشد.


اگر آشپزخانه تان برای شما یکنواخت شده و دوست دارید تغییری در آن ایجاد کنید؛ مجبور نیستید که حتما وسایل پر هزینه آن را تغییر دهید بلکه با روش هایی ارزان تر می توانید آن را عوض کنید. این تغییرات ساده که ربوطرح به شما پیشنهاد می دهد، می تواند آشپزخانه قدیمی شما را به محلی جدید و مدرن تبدیل می کند.

استفاده از اصول مهندسی در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه مدرن، حرف اول را می‌زند. فارغ از سبک یا رنگ و مدل آشپزخانه، طراحی آن باید بر اساس اصول طراحی و مهندسی صورت گرفته باشد تا بیشترین بهره‌وری و کارایی را داشته باشد. سعی کنید از طراحان صاحب نام در طراحی آشپزخانه‌تان کمک بگیرید تا بتوانید آشپزخانه را بر اساس آخرین تغییرات موجود طراحی کنید.

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ی مدرنی داشته باشید، قرار نیست تنها از یک متریال خاص استفاده کنید؛ بلکه با توجه به شرایط آشپزخانه، فضای جغرافیایی، هارمونی و تناسب رنگ، قیمت، سلیقه و سایر مواردی که از نظر شما حائز اهمیت است، می‌توانید ماده اولیه کابینت‌،کاشی، کفپوش، سینک ظرفشویی و غیره را سفارش دهید.


پیشنهاداتی برای به روز کردن دکوراسیون آشپزخانه قدیمی:


تزیین پنجره:


سعی کنید یک طاقچه چوبی هم عرض به پنجره اضافه نمایید و انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی را روی آن قرار دهید.


استفاده از شیشه های طرح دار:


در صورتی که منظره پشت پنجره آشپز خانه تان زیبا نیست می توانید از شیشه های طرح دار رنگی استفاده کنید.


صفحه ی روکابینتی جدید:


بهتر است صفحه ی رو کابینتی را انتخاب کنید که رنگی مکمل رنگ کابینت ها داشته باشد. این صفحه باید ضد ضربه و ضد خش بوده و به راحتی پاک گردد زیرا بیشترین فعالیت روی این صفحات انجام می شود. از ام دی اف، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای اینکار می توانید، استفاده کنید.


نصب لوسترهای جدید:


نورپردازی آشپزخانه تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد، نصب لوسترهای جدید و زیبا دکوراسیون آشپزخانه شما را منحصر به فرد می کند.


بخش های فلزی آشپزخانه قدیمی خود را تغییر دهید


شما می توانید برای آنکه آشپزخانه خود را تغییر دهید تنها بخش های فلزی آن مانند دستگیره کابینت ها ، شیر آب و سایر بخش های فلزی را تغییر دهید.


استفاده از رنگ ها


برای ایجاد تغییر در هر فضا و محیطی، ارزان ترین کار استفاده از رنگ است. اگر وسایل آشپزخانه شما رنگی است بهتر است برای رنگ آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده کنید. برای زیباتر شدن دیوارهایی که به آن رنگ خنثی زده اید چند تابلو و کار هنری را به دیوار بزنید یا از پرده هایی استفاده نمایید که به رنگ دیوارتان زیبایی بیشتری بخشد.

اگر شکل و ظاهر کابینت شما مقبول است می توانید به جای عوض کردن درهای آن یا رنگ کردن کلی کابینت آنها را لکه گیری کنید . برای رنگ کردن کابینت های به رنگ قهوه ای روشن می توانید روی آنها یک پرده رنگ قهوه ای به کار ببرید تا به آن، جلوه ی تازه ای بخشید.

قبل از آنکه روی کابینت رنگ بزنید، برای نتیجه بخش شدن کارتان با مقداری اسفنج یا پارچه سطح کابینت ها را کاملاً تمیز کنید. اینکار برای کابینت های تیره که جنس چوب دارند، مناسب تر است.


عوض کردن ظاهر کابینت


اگر بخواهید همه قسمت های کابینت را عوض کنید هزینه شما بالا خواهد رفت بنابراین اگر کابینت های شما بدنه سالمی دارند و پایه های کابینت شکل و ظاهر مناسبی دارند، فقط درهای کابینت ها را که در انواع رنگ ها در بازار موجودند، عوض کنید تا ظاهر کابینت ها به طور کلی تغییر کند.


برخی از درهای کابینت ها را حذف کنید


بعد از رنگ کردن کابینت یا عوض کردن درب های کابینت می توانید در های کابینت های بالایی را بردارید تا کامل باز باشند و در آن وسایل تزئینی بچینید اینگونه آشپزخانه تان متفاوت تر و بسیار دلبازتر و بزرگ ترخواهد شد.


از دستگیره و ابزارهای جدید استفاده کنید


برای اینکه آشپزخانه تان جلوه ویژه ای به خود گیرد می توانید از برخی ابزارها و وسایل جدید و مدرن استفاده نمایید . مثلا برای اینکه کابینت های قدیمی شما شیک به نظر برسد بهتر است دستگیره های کابینت ها را عوض کنید و از دستگیره های جدیدتر استفاده کنید.


رنگ کردن ابزار و وسایل


شما می توانید با رنگ آمیزی کاری کنید که ابزار و وسایل آشپزخانه تان تازه تر به نظر برسند و برای تعویضشان مجبور به پرداخت هزینه هنگفت نباشید.


تعویض پیشخوان


اگر سطوح کابینت ها و پیشخوان آشپزخانه تان کهنه شده است ، به جای اینکه کامل کابینت را تعویض نمایید پیشخوان را عوض کنید واینگونه از صرف هزینه های زیاد جلوگیری کنید . امروزه در فروشگاه های مخصوص وسایل آشپزخانه انواع سطوح و پیشخوان های جدید در اندازه های استاندارد که از قبل برش خورده و آماده نصب شدن در آشپزخانه ها هستند وجود دارد که می توانید یکی از آنها را که رنگی متناسب با دکوراسیون خانه شما دارد انتخاب کنید.


استفاده از کاشی های چسبی برای کف آشپزخانه


برای نو کردن کف آشپزخانه تان شما دیگر مثل گذشته مجبور به کندن کف و در آوردن همه کابینت ها نیستید بلکه می توانید یکی از طرح ها و مدل های کاشی های موجود در بازار را که به صورت چسبی نصب می شوند را انتخاب کنید و اینگونه کف آشپزخانه تان را نو کنید.


به طور کلی می توان گفت یک ایده عالی برای طراحی آشپزخانه مدرن, کنترل قوی بین کف، دیوار و کابینت آشپزخانه است. در نهایت یک آشپزخانه مدرن، نمای زیبا و جذابی به کل فضای منزل شما می دهد. شما از ماندن در آنجا احساس خستگی نخواهید کرد و اگر تهویه مناسبی داشته باشد و همچنین نکات لازم معماری در آن به کار رفته باشد، از آشپزی در آنجا حتما لذت خواهید برد.

طراحی آنلاین کابینت