اصول طراحی کابینت در آشپزخانه و معرفی انواع کابینت ها

معرفی انواع کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت ها یکی از اصلی ترین کارها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ها می باشد. به همین دلیل است که با توجه به سبک مورد نظر در طراحی آشپزخانه باید رنگ، متریال و مدل کابینت ها را انتخاب کنید. یکی از دغدغه هایی که امروزه در رابطه با طراحی کابینت ها وجود دارد، این است که چه کابینتی را با توجه به تنوع بالا در رنگ و نوع انتخاب کنیم. در ادامه قصد داریم شما را با انواع کابینت ها و اصول طراحی کابینت ها بیشتر آشنا کنیم.


اصول طراحی کابینت ها

با توجه به سبک های مختلف در دکوراسیون آشپزخانه ها می توانید از انواع مختلف کابینت ها استفاده نمایید. به طور مثال اگر به دنبال اجرای سبک مدرن در فضای آشپزخانه هستید بهترین انتخاب استفاده از کابینت های های گلاس و یا کابینت های مات با رنگ های خنثی می باشد. همچنین اگر به سبک کلاسیک در آشپزخانه ها علاقه مند هستید بهترین طراحی کابینت ها، استفاده از کابینت های چوبی و یا با روکش چوب می­باشد.

کابینت چوبی

همچنین کابینت ها در سبک کلاسیک دارای حاشیه های طراحی شده، منبت کاری و دستگیره های طراحی شده هستند. بر خلاف کابینت های مدرن که بدون هیچ تجملاتی و در عین سادگی زیبایی را به رخ می کشند. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب کابینت ها با انواع آنها و کاربرد هر کدام از آنها در سبک های مختلف آشنا شوید.

کابینت کلاسیک

انواع کابینت ها

امروزه کابینت ها دامنه ای وسیع را فراگرفته است. در ادامه به پر کاربرد ترین کابینت ها اشاره خواهیم داشت:

کابینت چوبی

یکی از گران ترین نوع کابینت های آشپزخانه، کابینت های تمام چوب هستند. این کابینت ها از چوب های طبیعی ساخته شده اند. و معمولا در آشپزخانه هایی که قصد دارند تجملات و شکوه را به نمایش بگذارند، مورد استفاده قرار می گیرند. به جرئت می توان این کابینت ها از زیبا ترین کابینت ها شناخت. از آنجایی که این کابینت ها گران هستند می توان کابینت هایی با روکش چوب را جایگزین بسیار مناسبی برای آن دانست.

کابینت چوبی

کابینت ممبران

 کابینت هایی که از MDF خام به همراه روکش وکیوم شده ساخته می شوند و به صورت طرح دار ارائه می شوند که در بازار با اسم کلاسیک نیز  شناخته می شوند. این کابینت ها با توجه به روند تولید و اجرا، زمان زیادی را طلب می کنند.

کابینت ممبران

کابینت های گلاس

یکی از ساده ترین و در حین حال زیبا ترین کابینت ها هستند. معمولا از آنها در سبک مدرن به شدت استفاده می شود. این کابینت ها بسیار جذاب و براق هستند. معمولا از تمامی   رنگ ها در طراحی این کابینت می توان استفاده نمود. این کابینت ها قیمتی کمتر از چوب و بیشتر از کابینت های MDF دارند.

کابینت های گلاس

کابینت های MDF

این کابینت ها در برابر رطوبت دارای ضعف هستند. و به نسبت از کابینت های ملانینه گران تر و از کابینت های های گلاس ارزان تر می باشند. به همین دلیل در قسمت هایی که رطوبت ممکن است زیاد با کابینت برخورد داشته باشد را متریال پی وی سی استفاده می کنند.

کابینت ام دی اف

کابینت ملامینه

این کابینت ها از ارزان ترین نوع کابینت ها محسوب می شود که در بازار با نام لترون نیز از آن یاد می شود. مقاومت کمتری نسبت به نوع ام دی اف دارند و همچنین از تنوع رنگی کمی برخوردارند. این نوع کابینت در مواجه با رطوبت، وزن زیاد و ضربه سریعا واکنش نشان داده و خراب می شوند.

طراحی آنلاین کابینت