کابینت مدرن آشپزخانه| معرفی ویژگی‌ها و انواع مدل کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت مدرن آشپزخانه| معرفی ویژگی‌ها و انواع مدل کابینت مدرن آشپزخانه

اولین سوالی که باید پیش از انتخاب کابینت آشپزخانه از خودتان بپرسید این است که کابینت مدرن یا کلاسیک؟ کدام یک را بیشتر می‌پسندید؟ 

به‌طور کلی کابینت‌ها از لحاظ سبک طراحی به دو دسته کابینت مدرن و کابینت کلاسیک تقسیم می‌شوند. کابینت‌های مدرن امروزی و جوان‌پسند هستند در حالی‌که کابینت‌های کلاسیک از قدیمی‌ترین مدل‌ها هستند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر هستید در این مقاله به بررسی کابینت‌های کلاسیک ‌پرداختیم و در ادامه این مقاله هم کابینت مدرن و ویژگی‌های آن را بررسی می‌کنیم تا راحت‌تر سبک کابینت‌ مورد نظرتان را پیدا کنید. 

کابینت مدرن چیست؟ 

کابینت‌های مدرن به‌روزترین سبک کابینت آشپزخانه هستند که برمبنای سادگی طراحی می‌شوند. کابینت‌های کلاسیک پر از نقش‌ونگار، طرح‌های پیچیده و ستون‌ها و تاج‌های نقش‌دار هستند اما برعکس هرچه پیش‌تر می‌رویم کابینت‌های مدرن ساده‌تر و بی‌آلایش‌تر می‌شوند. 

ویژگی‌های کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت‌های مدرن ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را از کابینت‌های کلاسیک متمایز می‌سازد:

سادگی

سادگی در طراحی کابینت مدرن کاملا مشخص است. درب‌های این مدل کابینت صاف، ساده و صیقلی هستند و برعکس کابینت کلاسیک نقوش پیچیده، سطوح منحنی و تاج و ستون‌‌های منبت‌کاری شده ندارند. زیبایی کابینت‌های کلاسیک مرهون نقش‌های ریز و جزییات حک‌شده روی درب‌هاست اما زیبایی کابینت‌های مدرن در سادگی آن‌هاست. 

بدون دستگیره

برعکس کابینت‌های کلاسیک که دستگیره جز مهمی برای کابینت محسوب می‌شود، کابینت‌های مدرن هیچ دستگیره‌ای ندارند یا از دستگیره‌های ساده استفاده می‌شود. 

کابینت بدون دستگیره

متریال متفاوت

اکثرا برای ساخت کابینت کلاسیک از چوب طبیعی و باکیفیت استفاده می‌شود اما در کابینت مدرن عمدتا از ام دی اف استفاده می‌شود. 

کابینت‌های یکپارچه

چیزی که در نگاه اول مشخص است یکپارچگی کابینت ‌های مدرن است که هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها نیست و از زمین تا سقف آشپزخانه به‌صورت یک‌پارچه کشیده شده‌اند. 

کابینت‌ها و کشوهای زیاد

در آشپزخانه‌های مدرن تا جای ممکن تمام فضا ربا کابینت پر  می‌شود  کابینت‌ها هم از پایین تا بالای آشپزخانه کشیده شده‌اند، در نتیجه فضای بیشتری برای قراردادن وسایل در اختیار شما می‌گذارند. همچنین، این کابینت‌ها کشوهای زیادی هم دارند که باعث می‌شود از فضای کابینت‌ها استفاده بیشتری کنید. این ویژگی می‌تواند در آشپزخانه‌های کوچک بسیار کمک‌دهنده باشد.

کابینت‌ها و کشوهای زیاد

انواع مدل کابینت مدرن

کابینت های گلاس و کابینت‌های ام دی اف از جمله کابینت‌های مدرن هستند که اکثرا ساده طراحی می‌شوند و به‌خاطر همین طراحی مدرن و قیمت مناسب طرفداران زیادی دارند. 

این کابینت‌ها شاید طرح‌های متفاوتی نداشته باشند اما برعکس کابینت کلاسیک که در طراحی آن‌ها بیشتر از رنگ‌های روشن استفاده می‌‎شود، برای طراحی کابینت مدرن از رنگ‌های مختلفی مثل رنگ‌های تیره، رنگ‌های گرم یا ترکیب این‌ها با رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. در کل برای این کابینت‌‌ها دستتان باز است تا رنگ‌های مختلفی را استفاده کنید. حالا چند مدل کابینت مدرن را باهم ببینیم. 

کابینت سفید رنگ

چیزی که همیشه مد و به‌روز است کابینت سفید، مخصوصا کابینت مدرن سفید است. رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ‌هایی است برای کابینت‌های مدرن به‌کار می‌رود. ضمن اینکه خود رنگ سفید با سادگی و بی‌آلایشی کابینت مدرن هماهنگی خاصی دارد. کابینت مدرن سفید به راحتی با دیگر اجزای آشپزخانه هماهنگ می‌شود و دیگر نگرانی ایجاد هماهنگی در دکوراسیون آشپزخانه را نخواهید داشت. کابینت مدرن سفید هیچ‌گاه قدیمی و خسته‌کننده نمی‌شود و نیاز به‌ تعویض آن نخواهید داشت. 

کابینت مدرن


کابینت مدرن

طراحان در طراحی کابینت مدرن جسارت بیشتری به‌خرج می‌دهند و از رنگ‌های تیره‌ای مثل مشکی، آبی‌تیره و طوسی هم استفاده می‌کنند. بسیاری از طرفداران سبک مدرن همین رنگ‌های تیره را بیشتر دوست دارند. رنگ‌های تیره معمولا با رنگ روشنی مثل سفید ترکیب می‌شود، مخصوصا ترکیب سیاه و سفید زیاد استفاده می‌شود که واقعا شیک و امروزی است. 

کابینت مدرن طرح چوب هم یک مدل کابینت مدرن است که ترکیبی از به‌روز بودن و در عین حال ارتباط نزدیک با طبیعت را نشان می‌دهد. 

کابینت مدرن

کابینت مدرن جز اصلی آشپزخانه‌های مینیمال است چون از جزییات و تزئین‌های اضافه در این مدل کابینت پرهیز شده و تا حد امکان ساده هستند. مثلا این مدل کابینت مدرن هیچ دستگیره‌ای ندارد، رنگ‌ کابینت هم سفید ساده و یک‌دست است و می‌تواند نمونه کامل یک آشپزخانه مینیمال باشد.  

کابینت مدرن

کابینت‌های براق های گلاس یکی از پرکاربردترین مدل‌های سبک مدرن است که با درخشش و زیبایی خودش توجه همه را به سمت کابینت‌های شما جلب می‌کند. 

کابینت مدرن براق

به‌غیر از کابینت های گلاس، کابینت‌های مدرن می‌توانند مات هم باشند مثل کابینت مات ام دی اف. البته استفاده از این مدل کابینت مدرن مخصوصا در رنگ‌های تیره برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور اصلا توصیه نمی‌‌شود زیرا در عین مات بودن رنگ‌ تیره‌ای هم دارد که هم آشپزخانه را تاریک‌تر می‌کند و هم توانایی بازتاب نور را ندارد. 

کابینت مدرن مات

از کارهای جالب و شیکی که می‌توان در طراحی کابینت مدرن انجام داد، ترکیب متریال متفاوت است. مثلا می‌توانید از چوب در کنار کابینت های گلاس یا ام دی اف استفاده کنید که ترکیب رنگ چوب با سفید یا کرم هم بسیار جذاب است. 

ترکیب رنگ در کابینت مدرن

هرچند کابینت‌های مدرن اکثرا ساده هستند اما در طراحی آن‌ها می‌توان کمی خلاقیت به‌خرج داد و طرح‌های جالبی مثل طرح‌های هندسی را روی آن‌ها پیاده کرد. 


جمع‌بندی

کابینت مدرن از سبک‌های پرطرفدار است که قیمت مناسبی هم دارد. اگر می‌خواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را مدرن طراحی کنید باید از کابینت‌های مدرن استفاده کنید، زیرا کابینت جز اصلی آشپزخانه است و تمامی اجزای دیگر باید با کابینت‌ها هماهنگ شوند تا در نهایت یک آشپزخانه مدرن داشته باشید. 

در آخر می‌توانید مدل کابینت مدرن خود از بین نمونه کارهای انجام شده توسط روبوطرح انتخاب کنید و طراحی آن را به ما بسپارید تا در کمترین زمان ممکن آشپزخانه مدرن خود را تحویل بگیرید.